X

Makedonya Telefon Kodu

Makedonya Telefon Kodu Kaçtır?

Malsar Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

+389 nerenin kodu : Makedonya telefon kodu +389′ dur.

Balkan yarım adasının orta kesiminde yer alan bir ülkedir. Resmi dili Makedonca’dır. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Makedonya yazları sıcak kışları ise soğuk geçmektedir. Kış aylarında kar yağışlı kara iklimi hâkim olmaktadır. Ülkenin batı kısmı meşe ağaçlarıyla kaplı ormandan oluşmaktadır. Ülkenin ekonomisi komşuların içinde en geri kalmış ülke diyebiliriz.

Ekonomisi tarıma dayalıdır. Tarımda elde edilen ürünler buğday, haşhaş ve şekerpancarıdır. Hayvancılıkta gelişmede olan ülkede dağlık kesimlerde koyun ve keçi yetiştirilmektedir. Ekonomiye katkısı olan bir diğer etken ise madencilik ve odunculuktur. Ormanların fazla ve sağlam yapıda olmasını avantaja çeviren ülkede kütük ve kibrit yapımı ön plandadır. Madencilikte ise demir cevheri ve bakır ön plandadır.

En önemli ihracat ürünleri tütün, şarap ve ettir. Canlı hayvan ihracatı da yapılmaktadır. Sanayi gelişmediği için birçok ürünü ve hammaddeyi ihraç etmek zorunda kalmıştır. Ülkede Türk yemeklerine benzer birçok yemek çeşitlerini görmeniz mümkündür. Börek, lokum ve baklava gibi. Ispanakla yapılan börekler ülkede oldukça beğenilmektedir. Halk yardım sever ve misafir Per verdir.

389 hangi ülkenin kodu diye merak edenler için bu ülkenin Makedonya olduğu bilgisini verelim.+389 nerenin kodu aramasını son zamanlarda çok fazla kişi yapmaktadır, bunun sebebi Yunanistan’dan sonra Makedonya’dan da çok sayıda cevapsız çağrı gelmesidir.

BöcekBaşı:
Related Post