X

Malatya Alan Kodu Kaçtır?

Malatya Alan Kodu Kaçtır?

Malatya Telefon Kodu Kaçtır?

Malatya alan kodu 422′ dir.

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Malatya, birçok güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Malatya denilince akla ilk gelen meşhur Malatya Kayısısıdır. Malatyanın muhteşem toprağının eşsiz bir iklimle buluşması sonucunda Kayısı üretimi için uygun şartlar geçekleşmiştir. Arından eşsiz lezzete sahip Malatya Kayısı’sı ortaya çıkmıştır. Ülkemizin iç pazarlarında yaygın olmasının yanında Avrupa’ya ihraç ettiğimiz ürünler arasında yer almaktadır. Muhteşem lezzeti Avrupalılarında dikkatlerinden kaçmamıştır.

Eski Malatya Surları gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Malatyanın tarihi hakkında ipuçları sunan bu alanda oldukça yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Ayrıca Malatya halkının yanında çevre illerden de günü birlik turlarla ziyarete gelenler oldukça fazladır.

Malatya mutfağının yemekleri arasında olan Patatesli İçli Köfte, tadına bakanların bir porsiyon daha isteyeceği lezzettedir. Malatyanın doğal ortamında yetişen malzemelerin kullanıldığı bu yemekte, hem görsel hem de lezzetsel kalite oldukça yüksek.
Eğitime verilen önemin oldukça fazla olduğu Malatya’da, üniversite öğrencileri yaygın bir şekilde eğitimlerine devam etmekte tahsillerini tamamlamaktadırlar.

BöcekBaşı: