Perşembe , 9 Nisan 2020
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Malavi Telefon Kodu

Malavi Telefon Kodu

Malavi Telefon Kodu Kaçtır?

Malavi ülke telefon kodu kaçtır?

Malavi telefon kodu +265′ dir.

Malavi ülkesinin Başkenti Lilongwe’dir. Ülkenin tahmini nüfusu 9 milyondur. Ülke konum olarak Afrika’nın batısında yer almaktadır. Denizi kıyısı olmayan bu ülkede göl bulunmaktadır. Ülke bazı dönemlerde kuraklık çekerken bazı dönemlerde ise şiddetli yağışların etkisi altında girmektedir. Gelişmiş bir ülke diyemeyiz çok az gelişmiş desek daha doğru olur. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır.

Ülkede yaşayan halkın neredeyse tamamı kıyı bölgelerinde yaşayarak tarımla uğraşmaktadır. Tütün, pamuk ve çay başlıca tarım ürünleri olup, ekonomiye katkı sağlamaktadır. İhracat yaptığı ülkeler ise ABD, Mısır ve Afrika’dır. Ülkenin ithal olarak aldığı başlıca ürünler ise süt ürünleri, konserveler ve makine malzemeleridir. Ülkede balıkçılık yaygındır.

Damak zevkinize uygun olan birçok balık yemeğini bulabilirsiniz. Ülkede balık hemen hemen her yemekte kullanılmaktadır. Deniz mahsullerinin yanına birçok meyvelerin karışımı olan meyve suyu ikram edilmektedir. Ülkenin büyük şehirlerinde hijyenik restoranlar bulabilirsiniz. Bunun yanında ise şehir merkezindeki küçük restoranlarda hijyene pek dikkat edilmemektedir. Ülkede bulunan birçok taksicinin ehliyeti yoktur ve araba kullanma konusunda acemidir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.