X

Malezya Telefon Kodu

Malezya Telefon Kodu Kaçtır?

Malezya ülke telefon kodu kaçtır?

Malezya telefon kodu +60′ dır.

Malezya konum olarak Güneydoğu Asya’da yer alan bir ülkedir. Ülkede yaşayan nüfus 30milyon kişidir. Ülkede birçok dağ bulunmaktadır. Ülkenin neredeyse tamamında dağlık alanlar bulunmaktadır. Bu dağlık alanların ekonomiye katkısı oldukça fazladır. Kereste ve odunların sağlam yapıda olması ülke ekonomisi için avantaj olmaktadır. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır.

Zaman zaman şiddetli muson yağmurları gözükmektedir. Yer altı kaynakları bakımından çok zengin bir ülkedir. Kalay üretiminde dünyada ilk sırada yerini almaktadır. Bunun yanı sıra ülkede petrol de çıkartılmaktadır. Ülkenin ekonomisi petrol bulunduktan sonra daha iyiye gitmiş olup, yaşayan halkın refah düzeyinin yükselmesine sebep olmuştur. Ekonomik açıdan iyi durumda olan ülke kalay üretiminde neredeyse dünyanın ihtiyacını karşılamaktadır.

Hem ormanlar hem de yer altı kaynakları bakımında zengin olan ülkenin ekonomisi iyi durumdadır. Tropikal iklim sayesinde ormanlarda yetişen büyük yapraklı ve sağlam köklü ağaçlarda kereste ve kibrit yapılmaktadır. Okuma ve yazma açısından ülke orta seviyededir yabancı ülkelerden gelen bir çok öğrenci burslu eğitim görme hakkını kazanmıştır.

BöcekBaşı:
Related Post