X

Mali Telefon Kodu

Mali Telefon Kodu Kaçtır?

Mali ülke telefon kodu kaçtır?

Mali telefon kodu +223′ dür.

Mali konum olarak Batı Afrika’da yer alan bir ülkedir. Ülkenin güneyinde tropikal iklim hüküm sürerken kuzeyinde sıcaklık ve kuraklık vardır. İklim yönünden ülke değişkenlik gösterebilmektedir. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır diyebilir. Pamuk, darı, mısır ve pirinç başlıca tarım mahsulleridir. Hayvancılıkta gelişmiş olup, büyük baş ve küçükbaş hayvanlar yetiştirilmektedir.

Yağmurun fazla bir şekilde yağması tarım için avantaj olup, pirinç üretiminin verimli olmasını sağlamıştır. Ülkenin kuzeyinde ise mısır ve pamuk üretimi yapılmaktadır. İklimin farklı olması tarım için uygun bölgelerin seçilmesine de yardımcı olmuştur. Ülkenin mutfağında damak zevkinize uygun yemekleri bulma imkânınız oldukça yüksektir. Acı sosları, tavuk ve et yemeklerinin ızgarada olması gelen misafirlerin beğenisini kazanmıştır.

Ülkede tropikal ormanların olmasına rağmen vahşi hayvanlar olmadığı için, safari yapma imkânınız yoktur. Gezilecek yerler arasında topraktan yapılmış camiiler ve uçurumun kıyısındaki evler bulunmaktadır. Ülkenin köyleri de çok renklidir. Okuma yazma oranı burada çok düşüktür. Eğitime önem verildiği söylenemez. Ülkede çölün bulunması ve esen rüzgarın şiddeti zaman zaman hayatı olumsuz etkilemektedir.

BöcekBaşı:
Related Post