X

Manisa Alan Kodu Kaçtır?

Manisa Alan Kodu Kaçtır?

Manisa Telefon Kodu Kaçtır?

Manisa alan kodu 236′ dır.

Ege Bölgesinde yer alan Manisa ilimiz, egenin klasik özelliklerini temsil eden gelişmiş bir kültüre sahip olarak dikkat çeken şehirlerimiz arasındadır. İzmir’e oldukça yakın olmasından dolayı yol güzergahı üzerinde kalmaktadır.
Mesir macununun anavatanıdır ve her yıl çeşitli şenlikler düzenlenmektedir. Özellikle Mesir Macunu şenliklerine katılımın fazla olmasıyla bilinir. Sadece Manis içerisinden değil ülkemizin dört bir köşesinden Mesir Macunu şenliklerine katılımlar gerçekleştirilmektedir. Yurtdışından sadece Mesir Macunu şenlikleri için gelen insanlarda bulunmaktadır.

Tarihi köklü bir kültürü bulunan Manisa ilimizde oldukça yaygın tarihi alanlar bulunmaktadır. Bunlar genellikle oldukça eski tarihlere ait yapılardır ve bölgede Yunan Medeniyeti yaşadığından dolayı, Yunan Medeniyetine ait eserler bulmak mümkündür. Bunlardan birisi olan Sardes Antik Kenti Yunan Medeniyetine aittir. Dönemin yaşam koşulları ile ilgili bilgiler vererek dönemin aydınlatılması için kaynak niteliği taşımaktadır.

Kula civarında bulunan eşsiz yapılar yurt içi ve yurt dışı birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eşsiz yapıların yanında Kula’da birçok kuş çeşidi bulunur ve bu kuşlar Kula’ya renk katmaktadırlar. Kuşlara özel kafeslerin birçok ağaçta hazır olduğundan, kuşlara verilen değerin yüksek olduğunu anlamak mümkündür.

BöcekBaşı: