X

Mardin Alan Kodu Kaçtır?

Mardin Alan Kodu Kaçtır?

Mardin Telefon Kodu Kaçtır?

Mardin alan kodu 482′ dir.

Mardin ili Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Hayvancılık ve tarımın geçim kaynağı olduğu Mardin ili geçmişten günümüze hiç bir şey kaybetmeden getirdiği tarihi dokularını da içinde barındırmaktadır. Mardin ili gezilip görülesi bir ildir.

Antik kentlerini gezebilir, tarihsel kiliselerde fotoğraflar çekilebilirsiniz. Ormanlarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı geçerken yazları ise sıcak ve nemlidir. Mardin kalesinin yanında bulunan meşhur Mardin evlerini gezebilir hediyelik eşya olarak bu evlerin objelerini alabilirsiniz. Hediyelik eşya olarak bir diğer meşhur hediye ise Telkari’den alabileceğiniz gümüş işlemeli, oyma hediyelerdir.

Mardin iline yakın olan ve dizilere de konu olan Midyat ilçesini de gezebilir, kendine özgü taş evleri ziyaret edebilirsiniz. Her yörenin kendine özgü tatları olduğu gibi Mardin ilinin de kendine özgü yöresel yemekleri vardır. Fıstıklı şeker sucuğu bunun başından gelmektedir. Tarımın geçim kaynağı olduğu Mardin ilinde Mardin leblebisi de meşhur olan yiyeceklerin başında gelmektedir.

BöcekBaşı: