Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Mariyan Adaları Telefon Kodu

Mariyan Adaları Telefon Kodu

Mariyan Adaları Telefon Kodu Kaçtır?

Mariyan Adaları ülke telefon kodu kaçtır?

Mariyan Adaları telefon kodu +1670′ dir.

Mariyan adaları gelenlerin hayran kaldığı ve birçok adanın birleşmesiyle oluşan bir ülkedir. Tropikal iklimin etkisi altında olan ülke bu iklim sayesinde birçok gür ormanlara sahip olmuştur. Bu ormanlar yabani hayvanlara ev sahipliği yaparken ülke ekonomisine de kereste yapımı için katkı sağlamaktadır. Ülkede yaşayan insanların geçim kaynağı balıkçılık, tarım ve ormancılıktır.

Geçim kaynağı olurken, ülke ekonomisini de ayakta tutan etkenler bunlardır. Kırsal kesimde yaşayan insanlar tarım ve ormancılıkla uğraşmaktadır. Ormanlarda bulunan sağlam yapıdaki ağaçlar kibrit yapımında kullanmaktadır. Tarımda ise kakao ve kahve ihracat ürünleri arasında bulunmaktadır. Ada ülkesi olduğu için balıkçılıkta gelişmiştir. Ülkenin mutfağında tropik meyvelerin yeri oldukça fazladır. Yapılan tatlılar genellikle meyveli tatlılardır.

Ülkenin mutfağında deniz mahsulleri oldukça fazla kullanılmaktadır tatlı patates neredeyse her yemeğin yanında bulunmaktadır. ülkede bulunan masmavi dizinde yüzerken akşamları sakin bir ortamda içki eşliğinde yemek yeme imkanı sunan ve hijyen bakımından dikkatli olan birçok restoran vardır. Ülkede gece hayatı da canlıdır dj ler eşliğinde müzikle eğlenebilirsiniz. Her bütçeye uygun barınacak yer bulunmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir