Perşembe , 17 Eylül 2020
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Martinik Telefon Kodu

Martinik Telefon Kodu

Martinik Telefon Kodu Kaçtır?

Martinik ülke telefon kodu kaçtır?

Martinik telefon kodu +596′ dır.

Martinik Karayiplerde kuzeyde bulunan bir ada ülkesidir. Ülkenin kara sınırı bulunmazken ülkede birçok dağ bulunmaktadır. Bu dağların volkanik özelliği bulunurken, ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Tropikal iklim sayesinde ülkede bulunan ormanlarda birçok kuş türü yaşamaktadır. Bunların yanı sıra ülkede birçok sürüngen hayvanı görmekte mümkündür.

Ülkenin ekonomisi turizme dayanmaktadır. Ada ülkesinin verdiği avantajları olarak birçok tropik meyve bulunmaktadır. Hindistan Cevizi ihracatı yapılmaktadır. Ülkenin sanayisi gelmemiştir. Balıkçılık çok yaygındır. Ülkeye tatil amaçlı geldiyseniz eğer mas mavi denizinde yüzebilir dalgalarda su sörfü yapabilir bunların yanı sıra sabahları tropik ormanda yürüyüşlere katılabilirsiniz. Adalar arası yapılan turlara da katılabilir başka adalarda yüzme keyfini elde edebilirsiniz.

Ülkenin mutfağında deniz mahsulleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Istakoz ve balık iki değişmeyen besin kaynağıdır. Buradaki otel ve pansiyonlar hijyene dikkat ederken her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulmak mümkündür. Bunların yanı sıra ülkede sokak satıcıları bile hijyene dikkat etmekte olup, eldiven kullanmaktadır. Ülkeyi bisiklet veya yürüyerek gezmeniz mümkündür. Araç kiralamak için bir yer bulunmamaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir