Pazar , 13 Ekim 2019
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Meksika Telefon Kodu

Meksika Telefon Kodu

Meksika Telefon Kodu Kaçtır?

Meksika ülke telefon kodu kaçtır?

Meksika telefon kodu +52′ dir.

Meksika ülkesinin resmi dili İspanyolcadır. Başkenti ise Mexico City Ülkede yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Ülke geçmişten bu günümüze geleneğini korumuş ve İspanyolca konuşan en kalabalık ülke haline gelmiştir. Muazzam bir doğaya sahip olan ülke sizi büyüleyecektir. Ülkenin ikliminde değişkenlik göstermektedir Doğu ve Güneydoğu da tropikal iklim görülürken, kuzeyinde çöl bulunmaktadır ve kuraklık sıkıntıdır.

Kuzey bölümünde çalılık ve dikenli ağaçlar bulunurken, yağış alan kısımda ise serdir ağaçları ve kalın yapraklı ağaçlar bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır diyebiliriz, fakat tarıma elverişli alanlar oldukça azdır. Bu yüzden modern sulama yöntemleri ile kısıtlı alanlarda daha çok verim elde edilmek hedeflenmiştir. Mısır, arpa ve soğan başlıca tarım mahsulleridir.

Hayvancılıkta gelişmiştir, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yanı sıra balıkçılık ülkede önemli bir alana sahiptir. Ülke yemeklerinde ve ihracatta konserve olarak balığı görmek mümkündür. Yer altı kaynaklarında petrolün bulunması, ülke ekonomisini iyi duruma getirmekten yanı sıra, yaşayan halkın refah düzeyini ve yaşam kalitesini de arttırmıştır. Petrolden önemli yer altı kaynağı ülkede yok denecek kadar azdır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.