X

Merkezi Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu

Merkezi Afrika Cumhuriyeti Telefon Kodu Kaçtır?

Merkezi Afrika Cumhuriyeti ülke telefon kodu kaçtır?

Merkezi Afrika Cumhuriyeti telefon kodu +236′ dır.

Merkezi Afrika Cumhuriyeti konum olarak bir orta Afrika ülkesidir. Ülkede iki mevsim yaşanmaktadır. Genellikle tropikal iklim hâkimdir. Bir dönem şiddetli yağışlarla geçerken bir dönem ise kurak ve sıcak geçmektedir. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır diyebiliriz. Deniz veya okyanusa hiçbir sınırı olmayan etrafı karalar ile çevrili olan ülkedir. İhracat konusu liman olmadığı için bazı dönemlerde sıkıntı olmaktadır.

Yaşayan halkın neredeyse tamamı tarımla uğraşmaktadır. Pamuk ve şeker başlıca ihracat ürünleridir. Ülkede elmasın bulunması ticareti ve ekonomiyi olumlu şekilde etkilemektedir. Gelişmemiş bir ülke olarak mutfakları çok zengin değildir. En meşhur yemekleri bamya ve hurma yağı karışımı ile yapılan tavuk sote diyebiliriz.

Ülkede lüks restoranlarda yemek yemek pahalı olup, genellikle fırınlarda satılan hamur işleri hem maliyeti düşük hem de ülkedeki yaşayan kişilerin damak zevkine daha çok hitap etmektedir. En çok tercih edilen yemekler hamur işleri ile yapılan börek çeşitleridir. Denize kıyısı olmadığından balık yemekleri nadir bulunmakta olup fiyatları oldukça pahalıdır. Halk tarafından çok tüketilmemektedir.

BöcekBaşı: