Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Mısır Telefon Kodu

Mısır Telefon Kodu

Mısır Telefon Kodu Kaçtır?

Mısır ülke telefon kodu kaçtır?

Mısır telefon kodu +20′ dir.

Mısır dünyanın en eski medeniyetleri arasında yer almaktadır. Tarihin ilk çağlarından itibaren insanların yaşam alanlarını oluşturan bu ülke günümüzde hala ayaktadır. Köklü bir kültürün gereği getirdiği birikimi günümüzde sürdürmektedir. Mısır denilince akla ilk gelenler arasında piramitler gelmektedir. Tarihin eski zamanlarında yapılan piramitler günümüzde hala milyonlarca turist çeken yerler olarak bilinmektedir. Gizemi hala çözülmüş değildir. Bilim adamları piramitlerin sırrını çözmek adına her geçen gün çalışmalar yapmaktadır.

Nil nehri Mısır’a hayat veren akarsu olarak bilinmektedir. Sadece tarım ve sulama da kullanılıyor olması onun değerini ifade etmemektedir. Nil nehri tarihe yön veren gelişmelerin yaşanmasına imkan sağlamaktadır. Kış aylarında Nil nehrinin taşması sonucunda çevredeki tarım arazileri sular altında kalmaktadır. Bu sular altında kalan arazilerin sınırları bozulmaktadır. Sınırların yeniden belirlenmesi adına yapılan çalışmalar sonucunda geometri bilimi için önemli adımlar atılmıştır.

Geometrinin doğuşunun veya gelişiminin Nil nehrine bağlı olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Ayrıca Mısır tarihin eski çağlarından itibaren yazı kullanmaktadır. Kağıt ve yazıyı kullanan bir medeniyet olarak kendi kültürü ve geçmişi hakkında yazılı kaynaklara sahip olmasından dolayı geçmişlerini direkt kendi kaynaklarından öğrenmektedirler.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir