X

Moldovya Telefon Kodu

Moldovya Telefon Kodu Kaçtır?

Moldovya ülke telefon kodu kaçtır?

Moldovya telefon kodu +373′ dür.

Moldovya konum olarak Doğu Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Ülkede konuşulan resmi diller Moldovca ve Rusya’dır. Dört mevsimi de yaşayan bir ülkedir. Yazlar uzun ve sıcak kışları ise ılık geçmektedir. Ülkede tarım ekonomiye katkı sağlamakta olup üzüm, Ay çiçeği, şeker pancarı ve tütün başlıca üretilen tarım mahsulleri arasın da yer almaktadır. Üzüm üretimi fazla bir şekilde yapılmış olup, şarap ve alkol yapımında kullanılmaktadır.

Ülkeye gittiniz de yemek konusunda sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Birçok yemek ülkemizdekine benzemekte olup, yaprak sarmasını ve Karadeniz yöresine ait mıhlamaya benzer yemekleri göreceksinizdir. Mısır unu kaşar peynir ve balık yağından yapılmaktadır. Ayrılan tek fark balık yağıdır. Bunun gibi ülkemizdeki yemekleri andıran birçok yemek bulunmaktadır.

Ülkede bir işiniz olduğu zaman sizden rüşvet isteyen insanlar olabilir bunun yanı sıra işleriniz yapılmaya bilir ya da yavaşlaya bilir. Ülkemizde gibi alkol ve sigara pahalı değil aksine oldukça ucuzdur. Toplu taşımalar ve taksilerinde fiyatları oldukça düşüktür. Kalabalık ortamlarda ve gece dışarı çıktığınızda yan kesiciler ile karşılaşabilirsiniz.

BöcekBaşı: