Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Montserrat Telefon Kodu

Montserrat Telefon Kodu

Montserrat Telefon Kodu Kaçtır?

Montserrat ülke telefon kodu kaçtır?

Montserrat telefon kodu +1664′ dür.

Montserrat karayipler de bulunan Kosta Rıka’nın güneyinde kalan bir ala ülkesidir. Ülkede yaşayan insanların sayısı 9 milyondur. Halkın geçim kaynağı tarımdır ada da bulunan dağlar volkanik özellik taşımaktadır ve ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ada ülkesinin bir avantajı olan balıkçılık bu ülkede diğer ada ülkeleri gibi yaygındır.

Montserrat da okuma yazma oranı oldukça düşüktür. Ülke eğitime önem vermemekte olup, sanayisi de gelişmemiştir. Birçok ülkede olduğu gibi bu ada ülkesinde de pirinç üretimi oldukça fazla şekilde yapılmaktadır. Tropikal iklimin avantajı olan ormanlarda hem tropikal meyve hem de nadir olarak görülen ağaç türlerini görmek mümkündür. Tropikal iklim olduğu için ülke yaz aylarını oldukça sıcak geçirmektedir.

Ülkede yasalarca kabul edilmiş resmi dil İngilizcedir. Fakat yaşayan insanların kendi aralarında konuştukları başka dillerde bulunmaktadır. Ülkede birçok din bir arada yaşamaktadır. Yaşayan insanlar turistlere karşı çok sıcak kanlı olup, konuşmak isterler. Ülkede her bütçeye uygun otel ve pansiyon bulmak mümkün olurken, hijyenik açıdan yemeklere de dikkat etmektedirler.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir