X

Moritanya Telefon Kodu

Moritanya Telefon Kodu Kaçtır?

Moritanya ülke telefon kodu kaçtır?

Moritanya telefon kodu +222′ dir.

Moritanya konum olarak Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Müslümandır. Ülke genel olarak sıcak bir iklime sahiptir. Sahra tarafında ise sahra çölü bulunmaktadır. Moritanya’nın ekonomisi hayvancılığa dayanıyor diyebiliriz. En çok yetiştirilen hayvan koyun dur. Bunu yanı sıra tarımda yetiştirilen ürünler ise hurma, darı ve pirinçtir. Ülkenin yarısından fazlası balıkçılık, hayvancılık ve tarımla uğraşmaktadır.

Yer altı kaynakları bakımından orta derce de olan ülkede bakır ve demir cevheri bulunmaktadır. Bakır ve demiri ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Ülkeye gittiğinizde yiyecek konusunda hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Pizza ve hamburger bu ülkede çok yaygındır. Balık ve pilav ikilisi oldukça fazla tüketilmektedir.

Deniz mahsulleri çok tüketilmekte olup, et yemekleri de ön plandadır. Restoranlar pek hijyenik değildir. Başkentte bulunan restoranlar hijyen yönünden bakımlıdır. Sokak satıcıları ve küçük işletmeler hijyene pek önem vermemektedir. İkram edilen yiyecekler ücretli olup maliyetlidir. Fas’a giden yolda örgütler insanları kaçırmaktadır. Bu yüzden o yöne doğru gidilmeyi halk tavsiye etmektedir.

BöcekBaşı: