X

Mozambik Telefon Kodu

Mozambik Telefon Kodu Kaçtır?

Mozambik ülke telefon kodu kaçtır?

Mozambik telefon kodu +258′ dir.

Mozambik konum olarak Güney Doğu Afrika’da Hint okyanusunun kıyısında bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Portekizcedir. Tropikal iklimin etkisi altındadır ne oldukça nemlidir. Kuzeyde ılıman bir iklim görülürken diğer bölgelerde ise yağmur gözükmektedir. Ülkenin iç kısmı çok yağış almaktadır. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Genellikle tarım ürünleri şeker, karides ve pamuktur. Ülke içine yeten ve fazla gelen ihracat malzemeleridir.

Ülkede bulunan ihracatın en büyük etkeni petroldür. Petrol ülkenin ekonomisine katkıda bulunmuş bunun yanı sıra yaşayan insanların refah düzeyini yükseltmiştir. Ülkede yaşayan halkın farklı kökenlere sahip olması, dönem dönem festivalleri ortaya çıkarmıştır. Ekim ayında ülkeyi ziyarete giderseniz bu festivallere şahitlik edebilir, güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Ülkenin resmi dili Portekizce olmasına rağmen komşu ülkelerin ve ihracat ortaklarının dilleri İngilizce olduğundan resmi yazışmalar ve konuşmalar İngilizce yapılmaktadır. Ülkenin mutfağında gözle olan ürün balık ürünleri balık ve karidestir. Hemen hemen her yemeğin yanında karides restoranlar da ikram edilmekte olup. Pirinç ve balık yanında acı sos ayrılmaz üçlü haline gelmiştir.

BöcekBaşı: