Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Namibya Telefon Kodu

Namibya Telefon Kodu

Namibya Telefon Kodu Kaçtır?

Namibya ülke telefon kodu kaçtır?

Namibya telefon kodu +264′ dür.

Namibya konum olarak Afrika kıtasının güneybatısında Okyanusun kıyısına konumlanmış bir ülkedir. Ülke çöl iklimi hâkimdir zaman zaman azda olsa yağan yağmur, esen rüzgârı dindirmektedir. Ülkede kışın yağmur hiç yağmaz demek doğru olacaktır. Gece ve gündüz sıcaklık oldukça fazladır ve sahil kesimlerinde bu fark düşmektedir.

Çölün olduğu bölgelerde hava yaz aylarında 45 dereceye kadar çıkmakta olup, yaşamı olumsuz etkilemektedir. Sahilin olduğu bölgelerde ise havanın daha serin olduğu bilinmektedir. Çöl bölgesinden esen rüzgârlar kum fırtınasına neden olmaktadır. Ekonomiyi ayakta tutan ve destek olan etken tarımdır. Ülkede yaşayan halkın neredeyse yarısı tarımla uğraşmaktadır. Ülkede genel olarak et ve süt ürünleri ön plana çıkmaktadır. İhracatta da böyledir.

Gelir kaynağı olarak elmas üretimi ve balıkçılık oldukça fazla yapılmaktadır. Ülkede tarımda yetişen mahsuller darı ve fıstıktır. İhracatın yapıldığı ürünler ise, et, süt elmas ve tarım ürünleridir. Güney Amerika ve ispanya başta ticaret yapılan ülkeler arasında yerini almıştır. Kuru çöl toprağı olduğu için, tarıma pek elverişli olmadığı için, mutfakları gelişmemiş olup, kurutulmuş yiyecekler ön plana çıkmıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir