Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Nauru Adası Telefon Kodu

Nauru Adası Telefon Kodu

Nauru Adası Telefon Kodu Kaçtır?

Nauru Adası ülke telefon kodu kaçtır?

Nauru Adası telefon kodu +674′ dür.

Nauru konum olarak Kuzey Pasifik Okyanusunda bulunan bir ada ülkesidir. Ülkede yaşayan kişi sayısı neredeyse milyon kişidir. Ülkede yasalarca kabul edilmiş olan dil Nauru dur. Fakat ülkede İngilizcede konuşulmaktadır. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve nemli geçerken kışları ise serindir. Ülkede sıcaklıklar yerlere göre değişmekte olup, yüksek kesimler alçak kesimlere göre daha fazla yağış almaktadır.

Ülkede birçok tropikal meyve bulunmaktadır. Ülkenin ekonomisi iyi durumda olmayıp yer altı kaynakları bakımından da bir tek fosfat bulunmaktadır. Fosfat ihraç edilerek ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Ülkede yaşayan insanların neredeyse hepsi tarımla uğraşmakta olup, ülkede yaşayan halkın geçim kaynağı tarımdır. Tarımdan elde edilen Hindistan cevizi de ihraç edilmektedir.

Ülkede bulunan halkın ekonomik durumu iyi olmayıp okuma ve yazma oranı da oldukça düşüktür. Halk yabancı turistlere karşı ilgili olup sıcakkanlılardır. Ülkenin sanayisi gelişmediği için Hindistan cevizini işleyememektedir. Ülkede her bütçeye uygun konaklamak için mekânlar bulunmakta olup, restoranlarda içki ikram edilmektedir. Ülkede gece hayatı canlı değildir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir