X

Nepal Telefon Kodu

Nepal Telefon Kodu Kaçtır?

Nepal ülke telefon kodu kaçtır?

Nepal telefon kodu +977′ dir.

Nepal konum olarak Orta Asya’da bulunan bir ülkedir. Ülkede yaşayan insan sayısı 28 milyondur. Ülke dağlar ve nehirler bakımından oldukça zengindir. Dağlarında yürüyüşler yapabilir nehir kenarında sekin vakitler geçirebilirsiniz. Nepal sakin bir ülkedir yaşan insanlar yardım ve misafir severlerdir. İnsanlarla sohbet edebilir, Nepal’in tarihini öğrenebilirsiniz.

İklim değişkenlik göstermektedir. Sabit bir iklimi yoktur tepe bölgeleri ve dağlar her zaman soğuk olurken aşa bölgelerde hava daha ılımandır. Yazları genelde sıcak olan ülkenin kışı işe sert ve soğuk geçmektedir. Tarai bölgesi tarıma ve hayvancılığa elverişli alanların olduğu bölgedir. Yeşil otlaklar ve verimli tarım arazileri buradadır. Bataklığın bulunduğu yerlerde birçok yabani ve yırtıcı kuş türü, tilki gibi yabani hayvanlarda bulunmaktadır.

Ülkede yaşayan halk, kabiller ve küçük topluluklar halinde yaşamaktadır. Ülkede iletişim bakımından zorluk çekebilirsiniz çünkü her kabile ve topluluğun kendine göre farklı konuşma dilleri bulunmaktadır. Kabile içinde anlaşılabilir fakat başka kabilelerle anlaşılması zor olmaktadır. Okuma ve yazma bilenlerin sayısı oldukça düşüktür. Eğitime önem verildiği söylenemez.

BöcekBaşı: