Cumartesi , 27 Şubat 2021
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Nevşehir Alan Kodu Kaçtır?

Nevşehir Alan Kodu Kaçtır?

Nevşehir Alan Kodu Kaçtır?

Nevşehir Telefon Kodu Kaçtır?

Nevşehir alan kodu 384′ dir.

Nevşehir ili Ülkemizin iç Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Yerli ve yabancı Turistlerin ziyaret ettiği tatil cennetleri arasında yerini almıştır. Peribacalarını ziyaret edebilir dağ yürüyüşleri yapabilirsiniz. Hız tutkunuz varsa jeep safari yapabilirsiniz.

Güvenli bir şekilde balon turları yapabilir yer altı şehirlerini ziyaret edebilirsiniz balon turu yaparken Nevşehir iline kuş bakışı bakabilir güzellik de büyülenebilirsiniz. Bu mükemmel şehir de zamanının nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Avanos el yapımı seramik kavanozlar yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında pek çok yabancı turistin ziyaret ettiği Nevşehir ili ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır.

At la Kapadokya’yı gezebilir eğer daha önce hiç ata binmediyseniz kısa sürede binicilik dersleri alıp öğrenebilirsiniz. Hediyelik eşyalarda ise Nevşehir’in simgesi haline gelmiş peri bacalarının küçük biblolarını alabilirsiniz. Yer altı şehrini gezerken tarihide yaşayabilirsiniz eski zamanlarda yer altına kurulan bu muhteşem şehir de zindanları gezebilir daracık yerlerden geçerken şaşkınlık içinde kalabilirsiniz.
Üniversitenin ve yüksekokulların şehir ekonomisine ve gelişmesine büyük katkı sağladığı görülmüştür.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  1 Yorum Var

  1. Kayseri’de yaşıyorum Nevşehir’in alan kodu lazımdı sayenizde buldum çok teşekkür ederim.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir