X

Nevşehir Alan Kodu Kaçtır?

Nevşehir Alan Kodu Kaçtır?

Nevşehir Telefon Kodu Kaçtır?

Nevşehir alan kodu 384′ dir.

Nevşehir ili Ülkemizin iç Anadolu Bölgesinde bulunmaktadır. Yerli ve yabancı Turistlerin ziyaret ettiği tatil cennetleri arasında yerini almıştır. Peribacalarını ziyaret edebilir dağ yürüyüşleri yapabilirsiniz. Hız tutkunuz varsa jeep safari yapabilirsiniz.

Güvenli bir şekilde balon turları yapabilir yer altı şehirlerini ziyaret edebilirsiniz balon turu yaparken Nevşehir iline kuş bakışı bakabilir güzellik de büyülenebilirsiniz. Bu mükemmel şehir de zamanının nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Avanos el yapımı seramik kavanozlar yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında pek çok yabancı turistin ziyaret ettiği Nevşehir ili ülke ekonomisine de katkıda bulunmaktadır.

At la Kapadokya’yı gezebilir eğer daha önce hiç ata binmediyseniz kısa sürede binicilik dersleri alıp öğrenebilirsiniz. Hediyelik eşyalarda ise Nevşehir’in simgesi haline gelmiş peri bacalarının küçük biblolarını alabilirsiniz. Yer altı şehrini gezerken tarihide yaşayabilirsiniz eski zamanlarda yer altına kurulan bu muhteşem şehir de zindanları gezebilir daracık yerlerden geçerken şaşkınlık içinde kalabilirsiniz.
Üniversitenin ve yüksekokulların şehir ekonomisine ve gelişmesine büyük katkı sağladığı görülmüştür.

BöcekBaşı:
Related Post