Çarşamba , 17 Temmuz 2019
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Niğde Alan Kodu Kaçtır?

Niğde Alan Kodu Kaçtır?

Niğde Alan Kodu Kaçtır?

Niğde Telefon Kodu Kaçtır?

Niğde alan kodu 388′ dir.

Niğde ili Ülkemizin iç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Tarihi etkenleri günümüze taşıyan Niğde ilinde Gümüşler Manastırına gidip tarihi kalıntıları görebilirsiniz. Niğde kalesi ne çıkıp Niğde ilini izleye bilir huzur bulabilirsiniz.
Ailece piknik yapmak için Kent ormanı tamda size göre bir alandır. Voleybol oynaya bilir bulunun yüksek çatılara çıkarak Niğdeyi izleyebilirsiniz. Meşhur olan Niğde elması ve patatesinin tadına bakabilirsiniz. Sessiz ve sakin bir şehir olan Niğde ilinde meşhur Niğde tavanın tadını bakabilirsiniz.

Hüdavent hatun türbesini ziyaret ederken camii leri de gezebilirsiniz. Kış aylarında yağan karla birlik de dağlara tırmanışlar yapabilirsiniz. Hediyelik eşyalar içinde el dokuma halıları da meşhur olan Niğde ilinde el dokuma alılar alabilirsiniz. Niğde’ye özel olan içecek arasında ilk sırada gelen Niğde Gazozudur. Niğde yaylalarına gidip temiz havaları içinize çekerken ailece piknikler yapabilirsiniz.

Öğrenci şehri de diyebileceğimiz Niğde ilinde öğrencilerin vakit geçirebileceği cafeler, oyun salonları bulunmaktadır. Kampüs yerleşkesi nde bulunan Sabiha Şahenk Kütüphanesi öğrencilerin istedikleri kitabı bulmalarına ve sınavlarına iyi çalışmalarına yardımcı olmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

    Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir