X

Nijer Telefon Kodu

Nijer Telefon Kodu Kaçtır?

Nijer ülke telefon kodu kaçtır?

Nijer telefon kodu +227′ dir.

Nijer konum olarak Batı Afrika’da yer almaktadır. Nijerya kurak ve sıcak bir iklime sahiptir. Yaz aylarında şiddetli şekilde yağışlar görülmektedir. Tarıma elverişli alanlar ırmak kıyılarında olup pirinç gibi tahıl ürünlerinin yetişmesi konusunda avantaj olmaktadır. Diğer tarım ürünleri ise manyok ve pamuktur. Hayvancılık da gelişmektedir, büyük baş hayvanlar da ise inek, at eve deve gibi hayvanlar ilk sırada yerini almaktadır.

Diğer tahıl ürünleri ise hayvansal gıdalar ve soğandır. İthal olarak alınan petrol ekonomiyi olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanı sıra ihracat yapılarak dengeyi sağlamaya çalışmaktadır. Yaşayan halkın neredeyse tamamı Müslümandır bunun yanı sıra diğer dinlere mensup kişilerde yaşamaktadır. Ülkenin mutfağında ağırlıklı olarak pirinç yemekleri ön plana çıkmaktadır.

Damak zevkinize uygun yemekleri bulabilir sosis ve omleti tercih edebilirsiniz. Nijer için Dünyanın en fakir ülkesi diyebiliriz fakir fakat genç nüfus oldukça fazladır. Gitmeden önce gerekli aşıları ve sağlık kontrolünde geçmek zorundasınızdır. Bu sertifikayı göstermeden ülkeye giriş yasak olup, hijyen bakımından sokak satıcılarından bir şey almamanız tavsiye edilmektedir.

BöcekBaşı: