Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Nijerya Telefon Kodu

Nijerya Telefon Kodu

Nijerya Telefon Kodu Kaçtır?

Nijerya ülke telefon kodu kaçtır?

Nijerya telefon kodu +234′ dür.

Nijerya konum olarak Batı Afrika’da bulunan bir ülkedir. Konuşulan resmi dil İngilizcedir. Ülkenin başkenti Lagos’tur. Nijerya tropikal iklimin etkisi altında olup, çok sıcak bir ülkedir. Kuzeyinde tropikal iklim güneyinde ise çöl iklimi gözükmektedir. İklimler değişkenlik göstermektedir. Yaz aylarında ülkenin orta bölgelerinde çok fazla yağış görülmektedir. Kış aylarında şiddetini arttıran rüzgârlar çöl tarafından geldiği için ülkeyi toza bürümektedir.

Ibanad Afrika’nın en gelişmiş şehri olup bütün ticaretler bu noktada yapılmaktadır. Bu merkezi yerde Nijerya da bulunmakta olup, açık pazarın olduğu yer Nijerya için avantaj olmuştur. Ülkenin ekonomisi tarıma bağlıdır diyebilir. Palmiye yağı, pirinç, darı ve manyok yetişen önemli tarım mahsulleridir. Nijerya da bulunan delta bölgesinde bulunan petrol ülke ekonomisini canlandırmış ve halkın yaşam kalitesini arttırmıştır.

Ülkede yaz aylarında birçok festival yapılmaktadır. Film ve Balıkçılık festivali gibi Yaz aylarında ülkeyi ziyaret ederseniz bir ok festivale şahitlik edebilirsiniz. Afrika’nın en kalabalık nüfusunun olduğu yerdir. Nijerya da döviz bozdurmak isterseniz yüksek kur dan işlem yapılmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir