Pazar , 7 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Plaka Kodları / Nijerya Uluslararası Plaka Kodu

Nijerya Uluslararası Plaka Kodu

Nijerya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Nijerya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

Nijerya uluslararası plaka kodu ”WAN’ dır.

Nijerya Batı Afrika’da bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu 177,475,986dır. Ülkenin başkenti Lagostur. Ülkenin resmi dili İngilizcedir. Yaşayan insanları çoğu Müslümandır. Ülkede ormanlık alan fazla olup yüksek dağlar bulunmaktadır. Tropikal iklime sahip bir ülkedir. Bu nedenle oldukça fazla yağış almaktadır. Ülkenin merkezi tarafında bulunan ekvatoral ormanlar bulunmaktadır. Bu ormanlarda birçok değişik yapıda olan ağaçlar görmeniz mümkündür.

Tarım alanı çok olan ülkede yağmurların çok olması sebebiyle kızıl rengini almış ve kızıl topraklar verimsiz kil toprakları olmuştur. Ormanlarda bulunan yabani hayvanları safari yaparak görebilirsiniz. Ülkenin refah düzeyi yüksektir yer altı kaynaklarından çıkan petrol ihraç dilerek ülkenin ülke nin ekonomisine katkı sağlamıştır. Ülkenin merkezinde oldukça güzel bir limana sahiptir.

Lüks binaların bulunduğu bu yerlerde refah düzeyi yüksektir. Ekime müsait çok az olan vardır bu alanlarda yer fıstığı pamuk ve kakao üretilmektedir. Elektrik enerjisini ülkenin kendi üretmektedir. Buda ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ülkeye ulaşım kara yolu deniz yolu ve demir yolundan oluşmakla birlikte büyük bir hava alanına da sahip olan bir ülkedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Uluslararası Plaka Kodu

    Almanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir? Almanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir? Almanya uluslararası plaka kodu …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir