Cumartesi , 16 Ocak 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Nikaragua Telefon Kodu

Nikaragua Telefon Kodu

Nikaragua Telefon Kodu Kaçtır?

Nikaragua ülke telefon kodu kaçtır?

Nikaragua telefon kodu +505′ dir.

Nikaragua için Afrika’nın en büyük ülkesidir diyebiliriz. Etrafı akarsularla kaplı olduğu için en şanslı bir ülkedir. Ormanlarla kaplı olan bölgede birçok ağaç çeşidini görmeniz mümkündür. Çam ağacı ve meşe ağacı gibi. Ülkede yaşayan kişi sayısı yaklaşık 6 milyondur ve ülkenin Başkenti muazzam bir gölün kenarına konumlandırılmıştır. Büyük bir Başkente sahip olan ülkede neredeyse halkın yarısı burada yaşamaktadır.

Ülkenin resmi dili İspanyolca olup, İngilizcede konuşulmaktadır. Şehrin merkezinde göl Manzaralı birçok otel bulmanız mümkündür. Kalacağınız odaya göre ve merkeze yakınlık mesafesine göre otel fiyatları değişebilmektedir. Fakat her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Fakir bir ilke olmasına karşın ekonomiyi ayakta tutan etken tarım ve hayvancılıktır.

Tarımda şeker, pamuk ve pirinç üretimi yapılırken hayvancılıkta ise büyük baş ve küçükbaş bunun yanında kümes hayvancılığı da yapılmaktadır. Yer altı kaynakları bakımından orta seviyede olan ülke de bakır ve gümüş bulunmaktadır. İşlenecek yeterli sanayi olmadığı için, çıkartılan kaynaklar ihraç edilmekle birlikte ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ülkede en kullanışlı ulaşım kara yoludur.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir