X

Norveç Telefon Kodu

Norveç Telefon Kodu Kaçtır?

Norveç ülke telefon kodu kaçtır?

Norveç telefon kodu +47′ dir.

Kuzey Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Ülkenin Başkenti Oslo dur. Ülkenin kuzeyi soğuk havanın etkisi altındadır. Genellikle kuzey kesim soğuk olmaktadır. Ülkenin kuzeyinde bulunan ovalar genellikle buzludur fakat dik dağların yamaçlarında verimli topraklar bulunmaktadır. Ülkede iklimin değişken olmasının kötü tarafları da bulunmaktadır. Soğuk ve buzlu hava yumuşayınca helan meydana gelmekle birlikte çok kar yağında çığ da görülmektedir.

Ülkede petrolün var olması ekonomiyi iyi dereceye getirmekle birlikte yaşayan halkın yaşam kalitesini de yükseltmiştir. Ülkede çıkartılan petrol işlenerek ihraç edilebilmektedir. Ülkede petrolün yanı sıra balıkçılıkta ihraç konusu olmuştur. Denizlerinde birçok deniz mahsulü bulunmaktadır. Balık ta konserve edilerek dünya ülkelerine ihraç edilmektedir. Silah ve gemi bir başka ihracat konusu olmuştur.

Ülkenin başkenti olan Oslo’da her sene belirli dönemlerde birçok festivaller düzenlenmektedir. Ülkenin mutfağında balık ve deniz mahsulleri ön plandadır. Norveç denince akla ilk gelen besin balıktır. Ülkenin balıklarından somon çok meşhur olup, dünyaca bilinmektedir. Deniz ürünlerinde en çok tercih edilen deniz mahsulü somon balığıdır.

BöcekBaşı: