Cumartesi , 16 Ocak 2021
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Ordu Alan Kodu Kaçtır?

Ordu Alan Kodu Kaçtır?

Ordu Alan Kodu Kaçtır?

Ordu Telefon Kodu Kaçtır?

Ordu alan kodu 452′ dir.

Ordu ili Ülkemizin Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Ülke sınırları aşmış ünü ile Fındık bölgenin geçim kaynağı diyebiliriz. Verimli topraklarda yetişen Ordu fındığı şehrin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Kış aylarında yağan karla birlik de kara bürünen ordu ilinde yaylara gidip temiz havayaı ciğerlerinde hissede bilirsiniz. Yaz aylarında ise Ordu ilinin meşhur Derelerine gidebilir Ailece piknikler yaparken temiz havanın tadını çıkartabilirsiniz. Bu konuda Ordu ili için yazılmış türküler bile bulunmaktadır. O kadar hayranlık uyandıracak derelere sahiptir.

Doğal güzellikleri yanı sıra Tarihide geçmişten günümüze muhteşem bir şekilde getirmiş ildir. Ünye kalesine çıkıp ordu iline kuş bakışı bakabilirsiniz. Yeşilin her tonunun bulunduğu bu il de hayvancılık ve tarım önemli geçim kaynağı olmuştur.

Ordu iline gelip de hediye götürmeden olmaz diyenlerdenseniz eğer, el emeğinin yoğun olduğu dokuma kilimler tamda size göre ürünlerdir. Gıda olarak ise muhteşem doğal çiçeklerden topladığı şifalı baldan alabilir tadına bakabilirsiniz. Gıda olarak bir diğer meşhur ve bilinen yiyecek ise kividir. Temiz havada ve doğal ortamda yetişen organik kivilerde ilk sırada yerini almıştır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

    Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir