X

Pakistan Telefon Kodu

Pakistan Telefon Kodu Kaçtır?

Pakistan ülke telefon kodu kaçtır?

Pakistan telefon kodu +92′ dir.

Pakistan ülkesinin başkenti İslamabad’tır. Ülkede yaşayan insanların büyük kısmı Müslüman olsa da başka dinlere mensup insanlarda yaşamaktadır. Ülkede 110 milyon insan yaşamaktadır. Dünyanın altıncı büyük ülkesi olma özelliğini taşımaktadır. Ülkede eğitime önem verilmekte olup, birçok Devlet ve özel üniversite bulunmaktadır. Sekiz yıl zorunlu eğitim bulunmaktadır. Okumaz yazma konusunda ise erkekler kadınlara göre daha öndedir. Fakat okuma yazma bilen kadınlarda bulunmaktadır.

Ülkenin başkenti dağlarla çevrili olup, diğer şehirlere göre daha temiz ve bakımlıdır yani modern bir şehirdir. Ülkenin başkenti bölümlere ayrılmış diyebilir. Sanayi bölgesi, ticaret bölgesi ve eğitim bölgesi gibi birçok bölüm bulunmaktadır. Bununla birlikte her bölgenin kendine göre alışveriş merkezi, yiyecek ve içecek için dükkânları bulunmaktadır.

Ülkenin mutfağında sebze, bakliyat ve et bulunmaktadır. ekmek vazgeçilmez besin kaynağı olup bunun yanı sıra, ülkede pirinç haşlaması ve yanında et oldukça fazla tüketilmektedir. Ülkede süt ve süt ürünleri oldukça fazla tüketilmekte olup, tatlıları da genellikle sütlü tatlılardır. Gelen misafire gümüş çok zengin ise altında sunulmaktadır.

BöcekBaşı: