Salı , 15 Ekim 2019
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Panama Telefon Kodu

Panama Telefon Kodu

Panama Telefon Kodu Kaçtır?

Panama ülke telefon kodu kaçtır?

Panama telefon kodu +507′ dir.

Panama Karayıp Denizi kıyısında bulunan bir ülkedir. Ülke mayıs aylarında yağış alırken geneli sıcaktır ve ara ara yağış görülmektedir. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır diyebiliriz. Muz, karides, kahve ve şeker başlıca tarım ürünleridir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Bunun yanı sıra yerel halın konuştuğu bazı dillerde bulunmaktadır. Ülkedeki eğitim veren kuruluşları dilleri de farklıdır yani çeşitli dillerde eğitim verilmektedir.

Ülkenin mutfağında diğer ülkelerde olduğu gibi pirinç çok tüketilmektedir. Ülkede yaygın olan fasulye ve pirinç yemeğini her yerde bulabilirsiniz. Ülkede balık yemekleri de ön plandadır. Kızartılmış muz her yemeğin yanında verilmekte olup, et ve tavukta tercih edilen yemekler arasındadır. Seyyar satıcıların hijyenik açıdan kötü durumda olduğu bilinmektedir. Oteller ve lüks restoranlarda mutfak iyi durumdadır.

Ülke de yaşayan insanlar oldukça sıcakkanlı ve moderndir. Yemekleri ve ulaşımı oldukça ucuzdur. Ülkede bulunan birçok hastalığa karşı önceden önlem alıp gitmekte fayda vardır. Ülke neredeyse dünyanın en büyük kanalına sahiptir. Deniz yolu ile ticaret oldukça gelişmiştir. Tiaretin döndüğü noktada denilebilir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Almanya Telefon Kodu

  Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.