Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Papua Yeni Gine Telefon Kodu

Papua Yeni Gine Telefon Kodu

Papua Yeni Gine Telefon Kodu Kaçtır?

Papua Yeni Gine ülke telefon kodu kaçtır?

Papua Yeni Gine telefon kodu +675′ dir.

Güney doğu Asya’da bulunan adalar ülkesidir. Ülkede genellikle iki mevsim görülmektedir. Genel olarak hava sıcak ve nemlidir. Fakat zaman zaman yağışlar etkisini göstermektedir. Ülkede petrolün olması tatil cenneti olmak yanı sıra refah düzeyini de yükseltmiştir. Petrol, kakao ve muz başlıca ihracat ürünleridir. Ülke ekonomisi iyi durumda olmasına karşın bu ihracatları ekonomiye katkısı büyük ölçüde olmuştur.

Ülkenin yasalarda geçerli olan dili İngilizcedir fakat halkın konuştuğu birçok dil bulunmaktadır. Neredeyse yaşayan halkın tamamı İngilizce bilmektedir fakat konuşma dilleri farklıdır. Ülkede yaşayan insanlar farklı din mezheplerine mensuptur. Yerel dinler inançlara saygıları ve inançları büyük ölçüdedir. Az bir kesimde Müslüman halk yaşamaktadır fakat hiçbir zaman inançlar bakımından çatışma çıkmamıştır.

Ülkenin mutfağı da oldukça zengindir. Sığır eti, patates oldukça fazla tüketilen bir besindir. Hindistan cevizi kreması patatesin yanında olmazsa olmaz haline gelmiştir. Ada ülkesi olduğu için balık ve deniz mahsulleri mutfağın olmazsa olmazıdır. Patates püresi ve balık âdete ayrılmaz bir ikili haline gelmiştir. Ülkede pek çok egzotik meyve bulunmaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir