Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Paraguay Telefon Kodu

Paraguay Telefon Kodu

Paraguay Telefon Kodu Kaçtır?

Paraguay ülke telefon kodu kaçtır?

Paraguay telefon kodu +595′ dir.

Paraguay Ülkesinin başkenti Asunción dur. Ülkenin resmi dili İspanyolca’dır. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Hristiyan’dır. Ülkenin yaklaşık nüfusu 4 milyondur. Konum olarak ülke Kuzey Amerika Kıtasının ortasına bulunmaktadır. Ülkede genellikle sıcak ve nemlidir fakat yaz aylarında geceleri sıcaklık yerini dondurucu soğuğa bırakmaktadır. Gündüzleri sıcak geceleri ise çok soğuk olmaktadır.

Ülkede çok fazla yer altı kaynağı bulunmamaktadır fakat çok sık ormanlar bulunur ve ormancılık oldukça fazla gelişmiştir ve kereste ve kibritin ihracatı yapılmaktadır. Fakat bu ormanlarda vahşi hayvanları görmekte mümkündür. Aslan, kaplan ve maymun gibi ülkenin nehirlerinde ise çok sayıda timsah yaşamaktadır ve timsah avlanmaktadır. Timsahın derisinden ve etinden yararlanılmaktadır. Oldukça tehlikeli bir iştir fakat getirisi yüksektir.

Ülkenin başkentinde halkın yarısı yaşamaktadır. Diğer kısmı ise köylerde yaşamaktadır. Ülkede okuma yazma bilmeyen yok denecek kadar azdır yaşlı nüfus bilmemektedir. Bunun yanı sıra üniversite okuyan kişi sayısı çok azdır. Yüksekokul okumak yüksek mercilere gelmek için bu ülkede yeterlidir. Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir