Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Peru Telefon Kodu

Peru Telefon Kodu

Peru Telefon Kodu Kaçtır?

Peru ülke telefon kodu kaçtır?

Peru telefon kodu +51′ dir.

Peru ülkesi konum olarak Güney Amerika’nın batısında bulunan bir ülkedir. Peru’nun resmi dili İspanyolcadır. Zengin yer altı kaynakları bulunan ülkede gümüş ve altın işlenerek satılmaktadır. Satılan altın ve gümüşün ekonomiye oldukça fazla katkısı bulunmaktadır. Ülkede petrolün olması ekonomiyi canlandırmış bunun yanı sıra halkın yaşam kalitesini de yükseltmiştir. Başlıca ihracat malları bakır, çinko, petrol ve altındır.

Ülkede iklim değişkenlik göstermektedir. Okyanusun olduğu taraflarda Tropikal iklim görülmekte olup, iç kesimlerde kuru bir iklim görülmektedir. İç kesimler ılımandır. Ülkenin bazı dönemlerinde özellikle yaz aylarında oldukça fazla festivaller düzenlenmektedir. Tatiliniz veya seyahatiniz yaz aylarına denk gelirse bu güzelliklere şahitlik edebilir sizde katılabilirsiniz. Ülkede konuşlan diller farklılık göstermektedir. Ana dilin İspanyolca olmasına rağmen yerel halkın konuştuğu kendilerine özgü diller bulunmaktadır.

Ülkenin mutfağı da oldukça zengindir. Genellikle balık ön planda olan bu mutfakta nadiren et yemeklerini de görmeniz mümkündür. Balık sevmiyorsanız isteğiniz üzerine et yemeği servis edilmektedir. Et yemekleri sade değil sebzeler eşliğinde sunmaktadırlar. Sade etleri ise isteğiniz üzerine pilavla servis edilmektedir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir