Cumartesi , 16 Ocak 2021
Ana Sayfa / Araç Sorgulamalar / Plakadan Araç Sahibi Nasıl Sorgulanır?

Plakadan Araç Sahibi Nasıl Sorgulanır?

Trafikteyken işlediğiniz bir kaza anında işleme dökülür ve bu işlemler aracın trafik plakası üzerinden gerçekleştirilir. Herhangi bir araç satın alırken veya başka bir şey için araç hakkındaki bilgileri elde etmek için trafik plakası üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu edindiğiniz bilgiler içerisinde, arayıpta bulamayacağınız muhtemel bilgi araç sahibinin ismidir. Daha önceki makalemizde e-Devlet üzerinden plaka ile ilgili vergi borcu ve diğer bilgileri elde edebilmeniz için yapmanız gerekenleri anlatmıştık.

https://ilplakalari.com/arac-plakasi-nasil-sorgulanir/

Yukarıdaki linkten makalemize ulaşabilir ve e-Devlet üzerinden plaka sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
UYARI! İnternet üzerinde bazı kimliği belli olmayan şahıslar, anonim kuruluşlar tarafından açılan internet siteleri, araç plakası üzerinden araç sahibinin ismini bulma hizmetini verdiklerini söylemektedir. Kesinlikle bu gibi resmi olmayan siteleri kullanmanızı önermiyoruz. Bu gibi siteleri kullandıktan sonra başınıza gelebilecek problemler doğrultusunda resmi devlet dairelerinden yardım ve hak talep etmeniz söz konusu bile olamaz.

Eğer Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gidip çok ısrar ederseniz bir ihtimal sizinle plakayı paylaşabilme ihtimalleri var. Tabii ki bu ihtimal, öğrenme mazeretinize göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca eğer Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışan bir tanıdığınız varsa yine bir ihtimal plaka üzerinden araç sahibini öğrenebilirsiniz.
Fakat bu iş için tek bir kesin çözüm bulunuyor. Eğer arabanıza çarpıp kaçıldıysa, arabanız gasp edildiyse plaka üzerinden suç duyurusunda bulunursanız gerekli işlemler ilgili şahıs üzerinden yürütülecektir.

 • İlginizi Çekebilir...

  Araç Tramer Kaydı Sorgulama

  Araç sorgulama hizmetleri arasında en popüler durumda olan araç tramer kaydı sorgulama işlemleri Sigorta Bilgi …

  6 Yorum

  1. Aradığım şeyde tam buydu saolun

  2. Kesinlikle herkezin bilmesi gereken birşey cunki aracın park halindeyken carpıp kaçanları bu sistem ile bulabilirsiniz çevredeki kameralar sayesinde.

  3. Bu sistem ile satın almak istediğiniz bir aracın çalıntı olup olmadığını ögrenebilirsiniz. Kullanışlı ve işe yarar bilgi

  4. Güzel ve önemli bir bilgi, umarım araba aldığım zaman işime yarayacaktır.

  5. İnanın bu konu hakkında bilgim yoktu ve plakasını bildiğimiz aracın sahibini bulabildiğimizi bilmiyordum, teşekkürler.

  6. kesinlikle sorgulayın ama borç cıkabiliyor yalnışlık olarak hemen e-devletten giripte bakabilirsiniz doğrumu yalnışmı die.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir