Pazartesi , 8 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Polonya Telefon Kodu
© CE/EC Flag of Poland 6/12/2003

Polonya Telefon Kodu

Polonya Telefon Kodu Kaçtır?

Polonya ülke telefon kodu kaçtır?

Polonya telefon kodu +48′ dir.

Polonya Baltık Deniz’inin güneyinde bulunan bir ülkedir. Ülke gün geçtikte gelişmekte olup Avrupa ülkeleri arasında kendini gösteren bir ülkedir. Ülkenin bayrağı kırmızı ve beyaz renkten oluşmaktadır. Bayrağın üstünde hiçbir figür bulunmamakta olup düzdür. Yaklaşık 38 milyon nüfusa sahiptir ve dünyanın dokuzuncu büyük ülkedir. Ülke içinde gecen akarsu adeta aksamları görsel bir şölen sunmaktadır.

Ülkenin iklimi yer yer değişkenlik göstermektedir. Bunun yanı sıra yazları sıcak ve yağmurlu geçer ülkede haftanın birkaç günü sağanak yağışın etkisi altında kalmaktadır. Kış aylarında ise yoğun kar yağışı ülkeye yaza kadar terk etmez ve ülke beyaz örtüyle kaplanmaktadır. Bu ülkede kış aylarında kış sporları yapabilir, geldiğinizde sıkılmadan şehir turu atabilir ülkenin tarihini öğrenebilirsiniz.

Ülkede yaşayan insanların tamamı neredeyse tamamı Katolik’tir. Başka dinlere mensup insanlar vardır fakat bu kesim düşüktür. Ülkede her bütçeye uygun pansiyon bulunmaktadır. Villa tipi evlerde kalabilirsiniz bunun için ev kiraları ekonomik durumdadır. Daha da ekonomik olsun derseniz villa tipi evler fakat şehir merkezine uzak konumdadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir