P nerenin plakası

Portekiz Plakası Nedir?

Portekiz Plakası nedir?

Portekiz Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Portekiz ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

P Nerenin Plakası?

P hangi ülkenin plakası?

Portekiz uluslararası plaka kodu ”P” dir.

Portekiz Hakkında Genel Bilgilendirme

Portekiz Güney Batıda yer alan bir Ülkedir. Ülkenin nüfusu yaklaşık olarak 10,397,393dir. Ülkenin başkenti Lizbon dur, resmi dili ise Portekizcedir. Ülkede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir yazları sıcak ve kura geçerken kışları soğuk ve yağışlı olmaktadır. Ülkede bulunan ormanlarda geniş yaprakları ağaçlar bulunmaktadır. Bu ormanlarda yaban domuz, yavşak ve Afrika’dan gelen göçmen kuşları bulunmaktadır.

Ülkede tarıma elverişli toprakların çok az olması sebebiyle köy halkı tarımla ilgilenmekte olup bunları sayısı azdır. Buğday, yulaf ve patates gibi ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Zeytin üretimi de yapılmakla birlikte mantar yetiştiriciliği ülkenin gelir kaynakları arasında yerini almıştır. Ülkede hayvancılıkta yaygındır büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yetiştirme çeleği yapılmaktadır. Balıkçılıkta ön planda olan üretim arasında yerini almıştır.

Ülkenin endüstri açısından da çalışmaları bulunmaktadır. Koyunyünü ihracatı, gemi onarımı ve petrol arıtma gibi işlerle ülke ekonomisine katkıda bulunan bu çalışmaların yanı sıra, hidrolik santrallerinde ekonomiye katkısı olmaktadır. Turizm açısından da önemli olan bir ülkedir. Yaz yazlarında ülkenin doğa güzelliklerini görmek için birçok ülkeden turist gelmektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

bilecik plakası

11 Nerenin Plakası?

11 Nerenin Plakası? 11 Hangi İlin Plakası? 11 İlçe Plakaları Kaçtır? Bilecik Plakası Kaçtır? Bilecik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir