X

Portekiz Telefon Kodu

Portekiz Telefon Kodu Kaçtır?

Portekiz ülke telefon kodu kaçtır?

Portekiz telefon kodu +351′ dir.

Portekiz ülkesi İber Yarım adasında bulunan bir ülkedir. Ülkenin batısında Atlas Okyanusu bulunmaktadır. Ülkenin kuzeyinde kışlar daha sert yaşanırken güney kesimlerinde ise ılıman bir iklim hüküm sürmektedir. Ülkede iklimler değişiklik göstermektedir. Kış ayı boyunca yağmur ve rüzgâr eksik olmaz diyebiliriz. Yaz aylarında ise ülkede hiç yağmur gözükmez diyebiliriz. Ülkenin kıyı kesimlerinde yaz kış hemen hemen aynıdır sıcaklıklar değişkenlik göstermez.

Ülkede ekonomi petrol bulunduktan sonra düzelmiş ve yaşayan insanların yaşam kalitesi oldukça artmıştır. Şişe mantarı üretiminde ülke dünyada ilk sırada yerini alırken, petrolün yanı sıra çimento, otomotiv ve tekstil bakımından da oldukça gelişmektedir. Yaz kış tatil için uygun olan ülkenin ekonomisinde büyük bir yere sahip olan bir diğer gelir kaynağı ise turizmdir. Her yıl yerli ve yabancı turistler ülkeye adeta akın etmektedir.

Ülkede meşhur olan bir diğer gelir kaynağı ise çok ünlü Portekiz şarabıdır. Ülkede tarımda en çok ekimi yapılan tarım mahsulü üzümdür. Bağ bozumu sayesinde birçok ünlü şarap yapımı meydana gelmektedir.

BöcekBaşı: