Ülke Plakaları

Porto Riko Plakası Nedir?

Porto Riko Plakası nedir?

Porto Riko Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Porto Riko ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

PR Nerenin Plakası?

PR hangi ülkenin plakası?

Porto Riko uluslararası plaka kodu ”PR” dir.

Porto Riko Hakkında Genel Bilgilendirme

Ülkenin başkenti San Juan olmakla birlikte resmi dili ise İspanyolca ve İngilizcedir. Ülkenin tahmini nüfusu 3,548,397dir. Remi dili İngilizce ve İspanyolcadır. Bir ada Cumhuriyeti olan bu ülke için cennetten bir köşede diyebilir. Yaz aylarında beyaz kumu ve serin suları ile tatil cenneti olan bir ülkedir. Ülkenin ekonomisini ayakta tutan birkaç ürün vardır bunlar; ton balığı konservesi, eczane ürünleri ve kumaşlardır.

Başka ülkelerden aldığı ürünlerin başında petrol gelmektedir, bunula birlikte gemi malzemeleri, makine parçaları ve kimyasallar olmuştur. Ülkenin ormanlarını zenginleştirmek için, bir çok fidan dikilmiştir bununla birlikte ormanlarda zehirsiz yılan buna benzer bir çok sürüngen hayvanı görmeniz ve bir çok kuş türünü görmeniz mümkündür.

Ülkenin basketbol takımı çok ilerlemiştir ülke sporla da ön plana çıkmıştır. Ülkeye tatil için gelenler çok memnun kalmaktadır doğa yürüyüşlerine katılabilir sakin adalarında kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Ülke güzellik yarışmalarında dört Kainat güzeli çıkarmış ve birinci olmuştur. Ünlü şarkıcı Rick Martin de bu ülkede doğmuştur. Ülkenin iç kesimlerinde bir çok bulaşıcı hastalıkta bulunmaktadır bu açıdan ülkeye gelirken dikkatli olmanız gerekmektedir.

admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu