X

Porto Riko Telefon Kodu

Porto Riko Telefon Kodu Kaçtır?

Porto Riko ülke telefon kodu kaçtır?

Porto Riko telefon kodu +1787′ dir.

Porto Riko ülkesi Atlas Okyanusunun kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Ülkenin iklimi oldukça değişkendir. Bunun yanı sıra yüksek dağlık kesimlerde soğuk oldukça fazladır. Ülkenin kıyı kesimlerin tropikal iklim görülmektedir. Ülkenin ekonomisi turizme dayalıdır diyebiliriz. Denizin var olması balıkçılığı geliştirmiştir. Ülkede konserve edilmiş ton balığı büyük ölçüde ihraç edilmektedir. Deniz mahsulleri de oldukça fazla tüketilmektedir.

Ülkenin mutfağı oldukça zengindir. Pirinç diğer ülkeler gibi bu ülkede de en çok tercih edilen ve tüketilen besin kaynağıdır. Ülkede domuz eti fazla tüketilmekte olup, balıktan turşu yapılmaktadır. Damak zevkinize uygun pek bir şey bulamaya bilirsiniz fakat kızartılmış veya ızgara edilmiş balık sizin kurtarıcınız olabiliri. Birçok ülkeden turist ziyarete gelmektedir.

Ülkede ulaşım çok gelişmemiş olup, taksi ücretleri de oldukça pahalıdır. Ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için kendinize araba kiraya bilirsiniz. Ülkede birçok kumarhane görmeniz mümkündür çünkü kumarhaneler bu ülkede yasaldır. Ülkede birçok güzel kız bulunmakta olup, her sene güzellik yarışmasında dereceye giren kızlar bulunmaktadır. Ülkeye gelen tatilciler genel olarak Amerikalıdır.

BöcekBaşı: