Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Reunion Telefon Kodu

Reunion Telefon Kodu

Reunion Telefon Kodu Kaçtır?

Reunion ülke telefon kodu kaçtır?

Reunion telefon kodu +262′ dir.

Reunion konum olarak Güney Afrika’da Hint Okyanusunda bulunan bir ada devletidir. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır. Ülkede sıcaklıklar yüksekliklere göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek yerler yağış alırken alçak yerlerde bu böyle değildir. Kayalık bölgelerde bulunan yamaçlarda tarım yapılmaktadır. Ülkenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bunların yanı sıra ülkede yüksek kesimlerde bulunan otlaklarda hayvancılık yapılmaktadır.

Bazı yerlerde yapılan tarım çalışmaları olumlu sonuç vermediği için ülkede tarım alanı azdır. Fakat bu denli az da olsa doğru suluma yöntemi ile verimli mahsuller elde edilmektedir. Ülke yer altı kaynakları bakımından oldukça fakirdir. Ülkede tarım ve hayvancılığın yanı sıra balıkçılıkta gelişmiş olup, deniz mahsulleri kırmızı et den daha fazla tüketilmektedir.

Ülkede bulunan dağlar volkanik özellik taşımaktadır. Zaman zaman ülkede hayatı olumsuz etkileyen kasırgalarda görülmektedir. Bu çıkan kasırgada birçok tarım mahsulü yok olmaktadır. Ülke de okum yazma bilmeyen insan neredeyse yoktur. Ada da bulunan okulda eğitim 15 yaşına kadar ücretsiz olarak verilmektedir. Deniz mahsullerinin çok olması sebebiyle ülkede bulunan ıstakoz ihracata konu olmuştur.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir