X

Rize Alan Kodu Kaçtır?

Rize Alan Kodu Kaçtır?

Rize Telefon Kodu Kaçtır?

Rize alan kodu 464′ dür.

Rize ilinde yeşilin her tonunu bulmanız mümkündür. Doğayla iç içe bir il olan Rize ilinde doğa yürüyüşleri yapabilir, yayla evlerinde piknikler yapabilir ailece voleybol oynayabilirsiniz. Rize ilinin geçim kaynağı tarımdır. Verimli topraklarında yetişen çaylar ülkemiz değil yurt dışına da sunduğumuz üründür.

Rize sanayi olarak da gelişmiş şehirdir. Toplanan çaylar buradaki fabrikalarda işlendiği için sanayisi gelişmiştir. Karadeniz’in verimli sularında balık tutma keyfini yaşayabilirsiniz. Karadeniz’in muhteşem doğasında bisiklet sürebilir değerli zamanlar geçirebilirsiniz.

Ayder yaylasında temiz havayı içinize çekerken ünü ülkemizi aşan anzer balının da tadına bakabilirsiniz. Geçim kaynaklarının biri olan balıkçılık yaygın olduğu için balık yemekleri yöresel olarak ün kazanmıştır. Hamsi pilavı, balıkla yapılan tatlı türleri gibi. Hamur işlerinde ise yiyenlerin tadına hayran kaldıkları Laz böreğinin de tadına yerinde bakmak önemlidir.

Üniversitenin Rize iline faydası çok büyük olmuştur. Ekonomik açıdan katkı sağlayan üniversite öğrencilerinin de sıkılmadan vakit geçirebileceği güzel illerimizden bir tanesidir Rize ili.

BöcekBaşı: