RO nerenin plakası

Romanya Plakası Nedir?

Romanya Plakası nedir?

Romanya Uluslararası Plaka Kodu Nedir?

Romanya ülkesinin uluslararası plaka kodu nedir?

RO Nerenin Plakası?

RO hangi ülkenin plakası?

Romanya uluslararası plaka kodu ”RO” dur.

Romanya Hakkında Genel Bilgilendirme

Romanya Doğu Avrupa ülkesidir ve ülkenin yaklaşık nüfusu 19,910,995dir. Ülkenin Başkenti Bükreş tir. Ülkede yaşayan insanlar çok modern olmasıyla bilinmektedir. Ülkenin gece hayatı oldukça renklidir. Dansçıları ve djleri ile çok eğlenceleri gece kulüpleri bulunmakla birlikte ülkede alkolde çok ucuzdur.

Ülkenin ekonomik yapısı oldukça gelişmiştir. En çok petrol bulunan Avrupa ülkesi de diyebiliriz. Ülkede tarıma elverişli alanların çok olması sebebiyle tarımla uğraşan halkta vardır. Ekime müsait topaklarda buğday, mısır ve arpa üretimi yapılmaktadır. Denizcilikte önemli gelir kaynağı ve ülke ekonomisine katkısı olan geçim kaynağıdır daha çok avlanan balıklar arasında mersinbalığı yer almaktadır. Endüstri olarak önde olan ülke makine yapımında ilk sıralardadır. Traktör, elektrikli aletler yapmaktadır.

Yer altı kaynakları bakımından zengin olan bir ülkedir. Kömür, doğal gaz, altın ve gümüş çıkartılmaktadır. Ülkede bulunan hidrolik santraller ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur. Ülkenin iklimi ise kara iklimidir kışları soğuk ve sert yazları ise sıcak geçen bir iklime sahiptir. Bahar aylarında çok yağış alan bu ülkede seller görülürken yaz ayları ise çok kurak geçmektedir.

Hakkında admin

Türkiye il ve ilçelerine ait plaka, posta kodu, alan kodu olmak üzere ülkelere ait plaka ve posta kodları hakkında bilgi veren yazar.

İlginizi Çekebilir!

manavgat şelalesi giriş ücreti

Manavgat Şelalesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Türkiye’ de bulunan 7 bölgenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir