Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Ruanda Telefon Kodu

Ruanda Telefon Kodu

Ruanda Telefon Kodu Kaçtır?

Ruanda ülke telefon kodu kaçtır?

Ruanda telefon kodu +250′ dir.

Ruanda ülkesinin başkenti Kigali’dir. Ülkede bir fazla konuşulan ve resmi dil vardır bunlar Fransızca, Kinyarvanda, Svahili’dir. Doğu Avrupa ülkesidir ve kara ile çevrilidir. Denize sınırı bulunmamaktadır. Ülkede yaşayan kişi sayısı yani tahmini nüfus ise 11 milyondur. Ülke genel olarak vadiler ve dağlık alanlardan oluşmaktadır. Yüksek tepelerde hava oldukça soğuk iken alçak kesimlerde ılımandır.

Ülkenin batı kesiminde oldukça fazla otlak ve yeşil alan bulunmaktadır. Bu bölgelerde hem hayvancılık yaygın olarak yapılırken hem de tarım yapılmaktadır. Ülkenin dağlarında birçok muz ağacı görmeniz mümkünüdür. Ülkenin milli parkı da oldukça yeşil alana sahip olurken birçok hayvanı da görme şansını sunmuştur. Zebra ve birçok kuş türü bunun yanı sıra yabani hayvanlarda bulunmaktadır.

Ülkede okuma yazma bilmeyen kesim azdır. Ülkede sosyalleşme ve okula giden kişi sayısı da düşük diyebiliriz. Gelişmiş şehir olarak bilinen ülkenin başkenti Kigali’dir. Yaşayan halkın büyük bir kısmı Müslümandır. Fakat başka inançlara mensup insanlar da yaşamaktadır ama inançlar bakımında ülkede sorun yaşanmamaktadır. Ülkede kara yolu vardır fakat demir yolu bulunmamaktadır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir