X

Rusya Federasyonu Telefon Kodu

Rusya Federasyonu Telefon Kodu Kaçtır?

Rusya Federasyonu ülke telefon kodu kaçtır?

Rusya Federasyonu telefon kodu +7′ dir.

Rusya ülkesi Dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Ülkede yaşayan kişi sayısı 143 milyondur. Ülke genellikle kış aylarında çok soğuk olurken yoğun kar görülmektedir. Kış ve yaz aylarında gidebileceğiniz oldukça fazla aktivitenin bulunduğu bir ülkedir. Ülke genel olarak soğuk olsa da kış aylarına uygun sporları rahatlıkla yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Ülke yer altı kaynakları bakımından da oldukça zengindir.

Ülkede petrolün bulunması hem ekonomik acıdan hem de yaşayan insanların yaşam kalitesini arttırmıştır. Ham petrol işlenerek ihraç edilmekte olup, tarıma elverişli alanları neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu yüzden ithal olarak da sebze ve meyve almaktadır. Geniş bir ülke olan Rusya oldukça medeni ve modern bir ülkedir.

Yaz aylarında Türkiye ye oldukça fazla Rus turist gelmektedir. Rusya ya da birçok ülkeden turist gelmekte olup, ekonomiye katkı sağlamaktadır. Ülkenin insanları misafir Per ver olup, ülkenin tarihini merak edenler için birçok tarihi kalıntıları bu ülkede bulman mümkünüdür. Kilisleri, kaleleri ve buram buram tarih kokan şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

BöcekBaşı: