X

Sakhalin Telefon Kodu

Sakhalin Telefon Kodu Kaçtır?

Sakhalin ülke telefon kodu kaçtır?

Sakhalin telefon kodu +750443′ dür.

Sakhalin konum olarak Rusya’nın en doğusunda bulunan bir ada ülkesidir. Ülkede iklim çok serttir ve neredeyse yılın yarısı ülkeden buz eksik olmamaktadır. Ülke yer altı kaynakları bakımından oldukça zengindir petrol ve doğal gaz ülke ekonomisini oldukça ileri götürmüştür. Ülkede yaşayan nüfus azdır kalabalık bir nüfusa sahip değildir. Ülkedeki halkın fakir olması ve suç oranını yüksek olması sizi korkutabilir.

Petrolün bulunmasından sonra ülkeye yatırım amaçlı gelen yabancı yatırımcılar artmıştır ve bu suç oranlarının yüksek olması iş adamlarını tedirgin etmiştir. Ülkede kış sert ve uzun geçtiği için tarım yapılamamakta olup, gıda malzemeleri ithal olarak alınmaktadır. Ülkede yaşayan insanların neredeyse hepsinin geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılıktır. Deniz mahsullerinin yaygın olduğu pazarlarda tutulan deniz mahsullerinin satılması sonucu insanlar yaşamını sürdürmektedir.

Ormancılıkta ise kereste en önemli gelir kaynağıdır. Bu ormanlarda nesli tükenmeye yakın birçok hayvan barınmaktadır. Fok balıklarının ara sıra ada ülkesine uğraması görsel bir şölene dönüşmektedir. Ülkede yaşayan insanlar Çinliler, Rusya ve kızıl dereli’ler den oluşmaktadır.

BöcekBaşı: