X

Samsun Alan Kodu Kaçtır?

Samsun Alan Kodu Kaçtır?

Samsun Telefon Kodu Kaçtır?

Samsun alan kodu 362′ dir.

Samsun ili Ülkemizin Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Samsun ili denince akla ilk olarak gelen ATATÜRK tür onun samsuna geldiği gemiyi ziyaret ederek o anı gözlerinizde canlandırabilirsiniz. Adrenalin sevenlerin vazgeçilmez adreslerinden biriside samsundur. Dağcılık çok yaygınlaşmıştır. Nebiyan dağı dağcılık için elverişli ve güvenlidir.

Yamaç paraşütü yapabilir muhteşem güzelli sahip olan samsun ilini kuş bakışı görebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin zevk alarak bindiği teleferik turlarıyla muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz.

Gezerken sağlığınızı da düşünebileceğiniz samsun ili şifalı kaplıcalarıyla da sizi kendine hayran bırakacaktır. Kaplıca bölgesinde ailece sohbet ederken ormanlık alanda huzur bulacaksınız. Denize girmekten vazgeçemeyeneler için su altına salışların mümkün olduğu samsun ili tam da size göre ildir.
Yöresel lezzetleri, taze tutulan balıkların verdiği nefis lezzetinden kendinizi alı koyamayacaksınız. Bunun yanında fasulye turşusunun kavrulmuş tadından memnun kalacaksınız. Mısır çorbası da samsun iline özgü yöresel yemeklerin başında yerini almıştır.

BöcekBaşı: