Perşembe , 4 Mart 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / San Marino Telefon Kodu

San Marino Telefon Kodu

San Marino Telefon Kodu Kaçtır?

San Marino ülke telefon kodu kaçtır?

San Marino telefon kodu +378′ dir.

San Marino konum olarak Güney Avrupa’da İtalya yarım adasında dağların tepesinde bulunan küçük bir ülkedir. Ülke Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise soğuktur. Ülkede yaşayan insanların büyük kısmı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Fakat ülke ekonomisinin en büyük gelir kaynağı turizmdir. Ülkede yaşayan insanlar geçimini tarım ve hayvancılıktan elde etmektedir.

Bunların yanı sıra ülkede şarap ve peynir oldukça meşhurdur. Yaz aylarında adeta turist akınına uğrayan ülke de en çok tüketilen ve merak edilen besinlerden bir kaçı şarap ve peynirdir. Tarımda ekilen ve altın değerinde olan besin üzümdür. Diğer ekilen mahsuller ise zeytin, arpa ve buğdaydır. Bunların yanı sıra hayvancılıkta ise inek ve koyunların sütünden yapılan peynirde oldukça lezzetlidir.

Tarım ve hayvancılık dışında banka sektörü de bu ülkede oldukça yaygınlaşmıştır. Endüstriyel anlamda da gün geçtikçe ileri gitmek olan ülke hızla gelişmekte ve büyümektedir. Ülkenin mutfağından İtalya’dan tatlar bulmanız mümkündür. Ülkede yapılan çikolatalı kekler oldukça meşhur ve tadı güzeldir.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir