Cumartesi , 27 Şubat 2021
Ana Sayfa / İl Alan Kodları / Şanlıurfa Alan Kodu Kaçtır?

Şanlıurfa Alan Kodu Kaçtır?

Şanlıurfa Alan Kodu Kaçtır?

Şanlıurfa Telefon Kodu Kaçtır?

Şanlıurfa alan kodu 414′ dir.

Şanlıurfa ili Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Ünü Ülkemizi aşmış Dünyaya yayılmış olan meşhur Balıklı Göl Şanlıurfa ilinde bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı misafir eden Şanlıurfa ilinde çok sayıya tarihi kalıntılarda vardır.

Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa ye geldiğinizde görülmeden gidilmemesi gereken yerler arasında il sırada gelen Harran evleridir. Tarihi kalıntılar taşıyan bu evler Harran’ın simgesi haline gelmiştir.

Şanlıurfa da hayvancılık ve tarım geçim kaynağı olduğundan et yemekleri ön plana çıkmıştır. Acılı lahmacun, kebap gibi et yemekleri den yanı sıra bir diğeri ise çiğ köftedir etsiz yapımı ve kıvamıyla usta ellerde yoğurulmasıyla yiyenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Yöresel tatlardan olan meşhur mırra acı kahvesini içilesi tatlar arasında yerini almıştır. Kuş severlerin vazgeçemeyeceği leylak kuşlarının bulunduğu alana gidip leylak kuşlarını görebilirsiniz. Alışveriş yapmak ve hediyelik eşya almak için muhteşem bir çarşıya sahip olan Şanlıurfa ilindeki kapalı çarşı tam da size göre bir alan olacaktır.

 • İlginizi Çekebilir...

  Vodafone Bilinmeyen Numaraları Öğrenme

  Merhaba arkadaşlar bir çok telefon kullanıcısının en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bilinmeyen …

  1 Yorum Var

  1. urfanın güzel bir şehir olduğunu hep duymuşumdur ama alan koduyla ilgili bana sürekli telefon geliyor sonunda buldumda işime yaradı

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir