X

Sao Tome &Prıncıpe Telefon Kodu

Sao Tome &Prıncıpe Telefon Kodu Kaçtır?

Sao Tome &Prıncıpe ülke telefon kodu kaçtır?

Sao Tome &Prıncıpe telefon kodu +239′ dur.

Sao Tome Prıncpe konum olarak Orta Batı Afrika’nın batı tarafında yer alan bir ülkedir. Afrika’nın n küçük ülkesi diyebilir bu ülke için, ülkenin iki tarafında sönmüş volkanlar bulunmaktadır. Ülke de genel olarak Tropikal iklim görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak geçerken kış aylarında ise çokta fazla yağmur görülmemektedir. Ülkenin güneyi iç bölgelerine göre oldukça fazla yağış almaktadır.

Ülkenin ekonomisi tamamen tarıma dayalı diyebilir, ülkede yer altı kaynakları olmadığı için verimli topraklarda yetişen tarım mahsulleri ihraç edilerek ekonomiye katkı sağlarlar. Bunu yanı sıra ülkede balıkçılık gelişmiştir. Deniz mahsulleri ve balıklar da ülke içinde yaşayan geçim kaynağı olmuştur. Ülkede tropikal meyveleri her yerde bulabilme imkânınız bulunmaktadır. Kızartılmış muz ve patates püresi oldukça fazla tüketilen yiyeceklerdir.

Ülke güvenlik açısından oldukça güvenlidir. Turistlerin ülkeye gelmesiyle ülke ekonomisi canlanmış ve bu bakımından güvenlikte artmıştır. Ülkeye ziyarette bulunmadan önce sağlık kontrolünden geçmeniz ve bu bakımından aşınızı yaptırmanız gerekmektedir. Nedeni ise ülkede salgın hastalığın bulunmasıdır ve bu yüzden sağlık önlemlerini almanız gerekmektedir.

BöcekBaşı: