Cumartesi , 16 Ocak 2021
Ana Sayfa / Ülke Telefon Kodları / Senegal Telefon Kodu

Senegal Telefon Kodu

Senegal Telefon Kodu Kaçtır?

Senegal ülke telefon kodu kaçtır?

Senegal telefon kodu +221′ dir.

Senegal konum olarak Batı Afrika da bulunan bir ülkedir. Ülkenin resmi dili Fransızcadır. Ülke tropikal iklimin etkisi altındadır ülke genel olarak çok sıcaktır ve ülkenin iç kesimlerinde çöle rastlanmaktadır. Orta kesimin çok sıcak olmasına karşın diğer kesimlerde muson yağmurları görülmektedir ve bu yağmurlar rüzgâr eşliğinde gelmektedir. Ülke de gece ve gündüz sıcaklıkları arasında büyük farklılık bulunmaktadır.

Ülkenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Genellikle yer fıstığı ekimi oldukça fazla olurken diğer tarım ürünleri ise pamuk, pirinç ve şekerdir. Ülke sanayi yağ ve balıkçılığın gelişmiş ve çok olması sebebiyle balık konservesi yönünden gelişmiştir. Bu yüzden ülkenin ekonomisine sanayide katkı sağlamıştır. Ülkeye ziyarete ve gezmeye turistlerde gelmektedir. Gelen turistler genellikle Avrupa’dan gelmektedir.

Ülke de az olan ya da hiç olmayan ürünlerin büyük miktarını Fransa.2dan almaktadır. Kalem, yiyecek ve içecek gibi birçok ürünü. Ülkede birçok festival düzenlenmektedir. Yaz aylarında ülkeye gelirseniz bu festivalleri görebilirsiniz. Ülkeye özgü müzikler ve danslar vardır. Ülkenin mutfağı Fransa’dan lezzetler taşımakta olup, damak tatları ve zevkleri hemen hemen aynıdır.

  • İlginizi Çekebilir...

    Almanya Telefon Kodu

    Almanya Telefon Kodu Kaçtır? Almanya ülke telefon kodu kaçtır? Almanya telefon kodu +49′ dur. Almanya …

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir